RKW Dolny Śląsk
logo

Paweł Chodkowski

Portret: 
Imię: 
Paweł
Nazwisko: 
Chodkowski
Opis: 

19 maja 2014 r. sędzia Paweł Chodkowski wydał wyrok w sprawie 19 osób obwinionych o zakłócenie wykładu majora Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego Zygmunta Baumana. Działo się to w czerwcu 2013 r. na Uniwersytecie Wrocławskim.

Sędzia Chodkowski stwierdził, że ideowe wybory Zygmunta Baumana z lat 1945–1953 nie dają obwinionym i komukolwiek „żadnej legitymacji do kreowania nienawiści wobec tych, których postaw i wyborów oni nie akceptują", oraz sied- miu oskarżonym wymierza kary aresztu od 20 do 30 dni; pozostałym 12 – grzywny w wysokości od 1 do 6 tys. zł.

skazuje na kary więzienia i wysokie grzywny, uczestników protestu przeciw zapraszaniu na wykłady w Wydziale Prawa, ministracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego prof. majora Zygmunta Baumana, byłego oficera politycznego w Ludowym Wojsku Polskim, funkcjonariusza Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego odznaczonego Krzyżem Walecznych za „walkę z bandami”- żołnierzami polskiego podziemia niepodległościowego, tajnego współpracownika Informacji Wojskowej (ściśle podlegającej osławionemu kontrwywiadowi wojskowemu Armii Czerwonej „Smiersz”) o pseudonimie „Semjon”.

Ogłoszenie wyroku

 

 

 

 

Funkcja: 
Z-ca Przewodniczącego Wydziału
Pracuje: 
Pracuje
Wyróżnieni: 
zasłużony sędzia III RP
Powiat - Gmina: 
Wrocław
Urzędy - Sądy: 
Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Śródmieścia we Wrocławiu - VI Wydział Karny